هزینه چمن مصنوعی

حذف و کاهش بسیاری از هزینه های مربوط به آماده سازی ، کاشت ، نگهداری ، مراقبت و رسیدگی به زمین. حذف مهمترین هزینه از جمله آبیاری و سیستم آب رسانی و چمن زنی ، هزینه های عملیاتی که طبق نتایج آماری به عمل آمده هزینه های نگهداری چمن مصنوعی با احتساب دوره عمر مفید ۱۰ ساله آن در حدود ۱۰الی ۱۵% هزینه های چمن طبیعی می باشد .

چمن مصنوعی: در سالیان اخیر فن آوری ساخت چمن های مصنوعی پیشرفت های چشمگیری داشته است. استفاده از بهترین چمن ها و نصب آن از زمینه های کاری شرکت سبزکاران تاک چمن می باشد; چمن های تزیینی ,چمن های پایه کوتاه ویژه زمین های تنیس وهاکی و چمن های پایه بلند مخصوص زمین های فوتبال با ضخامت , ارتفاع و رنگ های گوناگون. چمن های مصنوعی را بسته به وسعت زمین و نوع زیر سازی می توان  با هزینه مناسب روی سطوح خاکی یا آسفالت یا شنی نصب کرد.

یکی دیگر از مزایای چمن مصنوعی مقرون به صرفه بودن آن از لحاظ هزینه های مالی می باشد زیرا چمن طبیعی را حداقل یکبار در هر فصل باید با چمن جدید جایگزین نمود که این کار مستلزم صرف هزینه و وقت میباشد . علاوه بر آن هزینه نگهداری آنها نیز مزید بر علت است. اما در مورد چمن مصنوعی تنها یکبارهزینه چمن و نصب کافی است و بعد از نصب سالها بدون نیاز به نگهداری قابل استفاده هستند. قیمت انواع چمن مصنوعی براساس نوع الیاف چمن مصنوعی و تراکم چمن مصنوعی و مشخصات فنی چمن مصنوعی متفاوت است. برای کسب اطلاع از قیمت روز انواع چمن مصنوعی با دفتر مرکزی شرکت سبزکاران تاک چمن  تماس بگیرید.

نگهداری چمن مصنوعی بسیار آسان تر از نگهداری چمن طبیعی است. یک چمن مصنوعی نسبت نوع طبیعی آن صرفه جویی های زیادی دارد (مانند عدم نیاز به کود,سموم آفات نباتی, آبیاری منظم و …)  اما مانند هر ماده مصنوعی دیگر نیازمند رسیدگی و مراقبت است.                                              
رسیدگی و نگهداری از چمن مصنوعی اهداف زیادی را دنبال می کند که می توان مهم ترین آنها را در ۴ زمینه مطرح کرد:               
* زیبایی چمن 
* سلامت چمن
* شرایط مناسب زمین برای بازی
* افزایش طول عمر

برای دستیابی به اهداف فوق نگهداری از چمن مصنوعی برای صاحبان آن امری واجب است .
یک زمین آلوده جذابیتی برای بازی کردن ایجاد نمی کندودر دراز مدت افراد از اطراف آن پراکنده می شوند.